SVENSKA KONSTÅKNINGSFÖRBUNDETS RESULTATSIDA SÄSONG 2019 - 2020
SM-vecka Singel & Par SM Synkro
Ulricehamn 2020-12-12 Göteborg 2020-02-21
Elitserietävlingar  Elitserietävlingar Kvaltävling Synkro
1 Luleå 2019-09-07 7 Helsingborg 2020-02-01 1 Göteborg 2019-11-30
2 Luleå 2019-09-07 8 Helsingborg 2020-02-01 2 Borås 2020-01-11
3 Solna 2019-10-12 9 Skövde 2020-02-29 Klubbtävlingar Synkro
4 Göteborg 2019-10-19 10 Skövde 2020-02-29
5 Karlskrona 2019-11-09 Final Göteborg 2020-04-04  1 Mölndals Pokalen 2019-11-30
6 Karlskrona 2019-11-09 2 Knallepokalen 2010-01-11
SKF-Trofén 3 KungälvsPokalen 2020-02-01
4 Kungsbacka Trophy 2020-02-22
Växjö 2020-03-14 5 Sjöslaget 2020-03-21
Interclubtävling  Internationell synkrotävling
Nordiska Ungdomsspelen 2020-02-22 Nacka Trofén Interclub Synkro 2019-11-22 Leon Lurje Trophy 2020-01-24
Skate Malmö 2020-03-07
Skate Malmö Adult 2020-03-07
Distriktsmästerskap  A-tävlingar Klubbtävlingar
1 Bohuslän-Dal 2020-01-04 1 Kal å Ada 2019-09-21 1 Lergökhoppet 2019-11-02
2 Mellersta Norrland 2020-01-11 2 Tyresö cupen 2019-09-21 2 Höst kristallen  2019-11-09
3 Skåne 2020-01-10 3 Alex Szabo´s trofé 2019-09-28 3 Salemtrofén 2019-11-09
4 Västergötland 2020-01-18 4 Tibro Pokalen 2019-09-28 4 Läckö Trofén 2019-11-09
5 Östra Götaland 2020-01-18 5 Thordenpokalen 2019-10-05 5 Istappen 2019-11-09
6 Stockholm JDM-DM 2020-01-25 6 Öresundshoppet 2019-10-26 6 Bergepokalen 2019-11-16
7 Svealand 2020-01-25 7 Maxi Haninge Trofén 2019-11-02 7 Glada Hudikhoppet 2019-11-16
8 Stockholm UDM 2020-02-08 8 Göte L:s Pokal 2019-11-16 8 Piteå Cupen 2019-11-16
9 Göteborg  2020-03-22 9 NKPG Trofén 2019-11-16 9 Österskäret 2019-11-16
10 VFKK Kristallen 2019-11-23 10 Umeåskäret 2019-11-23
11 Älta Trophy 2019-11-23 11 Slottstrofén 2019-11-23
12 Borlängetrofén 2019-11-30 12 Örebropokalen 2019-11-23
13 Tyringehoppet 2019-11-30 13 Askims Trofén 2019-12-07
14 I.S Trofén 2019-12-07 14 Maxi Haninge Pokalen 2019-12-07
15 Billingepokalen 2019-12-07
1 LKF-Trofén 2020-02-08 16 Värendspiruetten 2019-12-07
2 Mölndals trofén 2020-02-15
3 Björkcupen 2020-02-15
4 Södra skäret 2020-02-22 1    Gudrun Lindmarks trofé 2020-01-18
5 Helgessons Trophy 2020-02-22 2 Isidor 2020-01-18
6 Enköpingspokalen 2020-03-21 3 Delfincupen 2020-01-25
7 Lars G:s Pokal 2020-03-28 4 Tibro Trofén 2020-01-25
5 Partille Trophy  2020-02-01
6 LKF-Trofén 2020-02-08
7 Nissanskäret 2020-02-08
8 Nissanskäret Adult 2020-02-09
9 Borlänge kristallen 2020-02-15
10 Kalmarpokalen 2020-02-15
11 Guldhoppet 2020-02-29
12 Uddevallapokalen 2020-03-07
13 EIF Piruetten 2020-03-07
14 Henry Karlssons Cup 2020-03-14
15 Trandansen 2020-03-14
16 Backa Trofen 2020-03.28
 Sponsored by Bredbandsson AB
Created by Reidar Karlsen
anna.tjernstrom@skatesweden.se
camilla.fredman@skatesweden.se Senast uppdaterad 2019-08-30  kl. 00:00
Dubbelklicka för support via Teamviewer